امروز  چهارشنبه, ۱۴۰۰/۰۹/۱۷    |     لومیر جزو برترین تولید کننده های لوله های برق در ایران
  • ارتباط با ما

    02122260035

  • ایمیل

    info@lumiere.ir

دریافت کاتالوگ
پی وی سی (PVC) چیست؟پی وی سی (PVC) چیست؟

پی وی سی (PVC) یا همان پلی کلرواتیلن چیست؟
با توجه به تحقیقات فیسچر و دیگر دانشمندان]1[، پی وی سی بعد از پلی پروپلین و پلی اتیلن پر کارد ترین پلیمر موجود درحال حاظر است. سالیانه حدود 40 میلیون تن از این ماده به دست مشتریان می رسد. گرچه به صورت خالص این ماده شکننده است، با مخلوط درست دیگر مواد و پیدا کردن فرمول مناسب محصولات ساخته شده از این ماده بسیار مقاوم و انعطاف پذیر خواهند بود.
تاریخچه
پی وی سی(PVC) پولمیری است متشکل از مونومری با فرمول شیمیایی(CH2=CHCl)که به صورت کاملا اتفاقی توسط یک شیمیدان آلمانی به نام Eugen Baumann در سال 1872 تولید شد. در قرن 20 دوشیمیدان روس و آلمانی سعی بر تولید محصولاتی با استفاده از این نوع از پلیمر ها داشتند، اما مشکلاتی را به خاطر سخت و شکننده بودن این محصولات سعی آن ها را بی ثمر گذاشت. Waldo Semon  و B.F. Goodrich Company با اضافه کردن مولد جانبی توانستند این مشکلات را بر طرف کنند و درنتیجه محصولات دارای پی وی سی انعطاف پذیر شدند و این باعث شد که کاربرد ها مختلفی پیدا کنند. از این قبیل کاربرد ها می توان به لوله های فاضلابی و برقی اشاره نمود.
منابع:
  1. Fischer, I., Schmitt, W., Porth, H., Allsopp, M. and Vianello, G., 2014. Poly(Vinyl Chloride). Ullmann's Encyclopedia of Industrial Chemistry, pp.1-30.