امروز  پنجشنبه, ۱۳۹۸/۰۱/۲۹    |     لومیر جزو برترین تولید کننده های لوله های برق در ایران
  • ارتباط با ما

    02122260035

  • ایمیل

    info@lumiere.ir

دریافت کاتالوگ
تعریف پی وی سی

ترکیبات مورد استفاده در لوله های پی وی سی
یکی از ترکیب هایی که خواص مکانیکی ویژه آن به طور گسترده در ساخت لوله، اتصالات و انواع پروفیل به کار می رود، پلی وینیل کلراید سخت (Rigid PVC) یا پلی وینیل کلراید نرم نشده ( Unplasticized PVC)است که به اختصار به آنU-PVC نامیده می شود.   
این ترکیب  که فاقد نرم کننده است و حاوی حداقل افزودنی هاست، بیشترین استحکام کوتاه مدت و بلند مدت را در میان ترکیبات مختلف PVC داراست.
ویژگی منحصر به فرد U-PVC نظیر مقاوت در برابر خوردگی، مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی بالا، خواص هیدرولیکی بی نظیر و نیز توانایی بالای آن در تحمل فشارهای خارجی و داخلی باعث شده است تا این ماده کاربرد های گسترده ای داشته باشد که همگی در ارنباط مستقیم با همین ویژگی ها هستند.
لوله های PVC جایگزینی برای لوله های مسی و آلومینیومی است که غیر قابل شستن با آب هستند، همچنین جایگزین لوله های فلزی در خطوط فاضلاب، سیستم های آبیاری و سیستم گردش استخر است. چرا که در مقابل خوردگی و تخریب زیستی مقاوم هستند که در سیستم پمپاژ مورد استفاده قرار می گیرند. آنها به راحتی بریده می شوند. به همین دلیل لوله های PVC توسط بسیاری از پیمانکاران مورد انتخاب قرار می گیرد چون از لوله های فلزی قابلیت های بیشتری دارند.

کاربرد ماده پی وی سی در سایر کشورهای جهان

در شمال آمریکا، پی وی سی عموما برای لوله و تجهیزات جانبی مصرف می شود در حالی که در اروپا و آسیا بیشترین مصرف آن، لوله و چهارجوب پنجره می باشد. در ژاپن استفاده از پنجره های پی وی سی به دلیل خواص عایقی عالی آن افزایش یافته است زیرا این پنجره ها هزینه های گرمایش و سرمایش را کاهش می دهد. تقاضا به طور گسترده در چین در بخش مواد ساختمانی و کالاهای مصرفی رو به افزایش است.
پی وی سی نرم برای فیلم، ورق، روکش سیم و کابل، پوشش کف، محصولات چرم مصنوعی، کت و بسیاری کالاهای پر مصرف دیگر کاربرد دارد.